Program "Bankowcy dla Edukacji"

W ramach porozumienia o współpracy, podpisanego pomiędzy Gminą Miejską Człuchów a Warszawskim Instytutem Bankowości i Związkiem Banków Polskich, publikujemy materiały edukacyjne dotyczące bezpiecznych zachowań w sieci i finansów osobistych.

Logo Programu Bankowcy dla Edukacji

Program sektorowy „Bankowcy dla Edukacji” to jeden z największych programów edukacji finansowej w Europie. Jest on realizowany od 2016 r. z inicjatywy Związku Banków Polskich przez Warszawski Instytut Bankowości. Jego celem jest edukowanie uczniów, studentów i seniorów w zakresie podstaw praktycznej wiedzy dotyczącej ekonomii, finansów, bankowości, przedsiębiorczości, cyberbezpieczeństwa i obrotu bezgotówkowego.

Program sektorowy „Bankowcy dla Edukacji”, realizowany jest obecnie w kilkuset samorządach na terenie całej Polski. Celem współpracy z mediami samorządowymi jest docieranie do szerszego grona odbiorców niż tylko dzieci i młodzież w szkołach oraz grupy seniorów zrzeszone w gminnych radach seniorów oraz Uniwersytetach Trzeciego Wieku. Program oferuje szeroki zakres tekstów edukacyjnych skierowanych do różnych grup wiekowych.

Więcej informacji o programie:
http://bde.wib.org.pl/

ARTYKUŁY EDUKACYJNE (całość artykułu do przeczytania po kliknięciu na tytuł):

utrata dokumentow - zastrzez

 

FILMY EDUKACYJNE – Bankowcy dla Edukacji
http://bde.wib.org.pl/materialy/filmy/