raport

ZŁOTA GMINA NA 5! – PO RAZ PIĄTY DLA CZŁUCHOWA

Już piąty raz z rzędu Gmina Miejska Człuchów otrzymała tytuł „Złota Gmina na 5!”. Wyróżnienie przyznaje samorządom atrakcyjnym pod względem inwestycyjnym Szkoła Główna Handlowa w Warszawie. W rankingu badany jest poziom obsługi klienta biznesowego. Klasyfikacja przygotowywana jest na podstawie badań prowadzonych przez warszawską uczelnię. Jednocześnie miasto Człuchów otrzymało szósty z rzędu tytuł Gmina na 5!.

– Oceniana jest między innymi korespondencja z potencjalnym inwestorem, zarówno w języku polskim, jak i angielskim. Sprawdzana jest też strona internetowa urzędu, pod względem jej przydatności dla przedsiębiorców – mówi Dorota Cieplińska z Urzędu Miejskiego w  Człuchowie. Wszystkie badania prowadzone są w formule tajemniczego klienta, to znaczy, że urzędnik nigdy nie wie, czy koresponduje z ankieterem, czy z prawdziwym przedsiębiorcą.

Przyznany tytuł ma charakter prestiżowy. Nie wiążą się z nim żadne gratyfikacje finansowe. Ratusz nie ponosi także żadnych kosztów związanych z certyfikacją lub przyznaniem nagrody. Była to dwunasta edycja raportu. Tytuł Złotej Gminy na 5! W tym roku przyznano 11 samorządom w Polsce. W województwie pomorskim to honorowe wyróżnienie otrzymało w tym roku Miasto Człuchów oraz Miasto Gdańsk.

URZĄD MIEJSKI W CZŁUCHOWIE

okładka rap[ortu