STROJE LUDOWE – ZAPRASZAMY NA WYSTAWĘ

„Tajemnice wiannej skrzyni, czyli polskie stroje regionalne” – to tytuł wystawy, którą przygotowuje Muzeum Regionalne w Człuchowie. Dzisiaj (11.04) o godzinie 17.00 zaprezentowana tam zostanie kolekcja strojów ludowych z 22 regionów Polski.

Eksponaty pochodzą ze zbiorów Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku. Tam zresztą znajduje się największy w Polsce zbiór strojów regionalnych.

- Do Człuchowa trafiły najciekawsze komplety, które z pewnością warto zobaczyć – zachęca Dorota Kalinowska, kustosz wystawy. - Stroje są niezwykle kolorowe. Można zobaczyć na przykład ile spódnic nosiły kiedyś kobiety i jak ciężki jest szyty z pasiaków strój łowicki – mówi Kalinowska.

Podczas dzisiejszego otwarcia wystawy przedstawione będą także inne ciekawostki dotyczące ubiorów regionalnych. Wystawę będzie można oglądać w Człuchowie do końca czerwca.

URZĄD MIEJSKI W CZŁUCHOWIE

Fotografie i dźwięki są do pobrania na stronie urzędu: www.czluchow.eu

Nota prawna:

Miasto Człuchów jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.

Pliki do pobrania