Skrzetuskiego utrudnienie w ruchu drogowym

RUSZYŁY PRACE NA ULICY SKRZETUSKIEGO

Trwa przebudowa ulicy Skrzetuskiego w Człuchowie. Do kwietnia przyszłego roku trakt ten zyska nie tylko nową nawierzchnię, powstanie też cała infrastruktura podziemna. Do zmodernizowania jest tam prawie 1600 metrów bieżących drogi.

- Aktualnie trwają prace związane z budową kanalizacji deszczowej. W tej chwili trwa wpinanie się do istniejącej już sieci w ulicy Kościńskiego. Następnie instalacja będzie budowana wzdłuż ulicy Skrzetuskiego, aż do ulicy Chojnickiej. W lipcu rozpocznie się układanie krawężników i instalacji elektrycznych – mówi Tomasz Kowalczyk, wiceburmistrz Człuchowa.

W ramach prac oprócz nowej nawierzchni, wzdłuż ulicy Skrzetuskiego powstanie też ścieżka pieszo-rowerowa i oświetlenie drogowe. Istniejące napowietrzne sieci energetyczne zostaną na nowo skablowane i umieszczone pod jezdnią.

- To bardzo ważna inwestycja i przede wszystkim długo oczekiwana. Ale z uwagi na to, że kosztorys opiewał zawsze na kilka milionów, było to nie do przeskoczenia dla naszego budżetu. W momencie, gdy się pojawiły programy rządowe i dofinansowanie, realizacja tego zadania jest możliwa. Myślę, że mieszkańcy będą zadowoleni, dlatego że do tej pory na tej drodze były robione tylko prowizorki. Teraz w końcu doczekają się prawdziwej nawierzchni - mówi Grażyna Misztal, przewodnicząca komisji budżetu i infrastruktury miejskiej w Radzie Miasta Człuchowa.

Koszt przebudowy ulicy Skrzetuskiego to 8 250 tys. zł, w tym 7 790 tys. zł to środki, jakie miasto Człuchów pozyskało z Rządowego Funduszu Polski Ład.

URZĄD MIEJSKI W CZŁUCHOWIE

Fotografie i dźwięki są do pobrania na stronie urzędu: www.czluchow.eu

Nota prawna:

Miasto Człuchów jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.

Skrzetuskiego prace budowlane

Skrzetuskiego prace budowlane

Skrzetuskiego prace budowlane

Pliki do pobrania