pieniądze i herb

PROJEKT BUDŻETU NA ROK 2021

59 milionów złotych zarówno po stronie dochodów jak i wydatków – tak ma wyglądać przyszłoroczny budżet Miasta Człuchowa. Znany jest jego projekt. Teraz pochylą się nad nim radni. Pod koniec tego roku odbędzie się głosowanie w tej sprawie.

- Przyszłoroczny budżet będzie adekwatny do czasów, jakie teraz panują – zapowiada Urszula Stupałkowska, Skarbnik Miasta Człuchowa. Zakłada on zrównoważenie dochodów i wydatków. Jest także szansa na to, że po zamknięciu obecnego roku budżetowego, na rok przyszły nie będzie trzeba zaciągać żadnych nowych kredytów.

Na inwestycje wstępnie zaplanowano 3,2 mln zł.

- Kwota ta może się jednak zmienić, gdyż wciąż czekamy na decyzje o dofinansowaniach w ramach inwestycji drogowych i sportowych – zastrzega Stupałkowska.

Niezależnie od tego, w planach człuchowskiego samorządu są między innymi: przebudowa sięgacza na ul. Leśnej, przebudowa skrzyżowania Wojska Polskiego – Kasztanowa, termomodernizacja kamienicy (Słowackiego 16, Felczaka 1), rozbudowa monitoringu miejskiego, remont pokoi w Domu Sportowca przy ul. Szkolnej oraz budowa placu zabaw na os. Sikorskiego.

URZĄD MIEJSKI W CZŁUCHOWIE

Pliki do pobrania