OBCHODY DRUGIEGO POWROTU CZŁUCHOWA DO POLSKI

27 lutego w Człuchowie odbędą się uroczystości związane z 74. rocznicą drugiego powrotu Człuchowa do Polski. Na wydarzenie zapraszamy wszystkich mieszkańców. Początek – godzina 11.00 na Placu Bohaterów.

Całość rozpocznie ceremonia złożenia kwiatów przed pomnikiem pn. „Tym, którzy przywracali miastu polskość”. Później wszyscy przejdą do Miejskiego Domu Kultury na cykl prelekcji wygłoszonych przez Jacka Knopka i Wiktora Zybajłę.

- Pierwszy z nich będzie mówił o tworzeniu administracji w Człuchowie po drugiej wojnie światowej. Drugi z prelegentów opowie o tajemnicach zamkowego wzgórza z naciskiem na temat bursztynowej komnaty – zapowiada Dorota Cieplińska z Urzędu Miejskiego w Człuchowie.

Całość zakończy prezentacja twórczości uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest otwarty.

URZĄD MIEJSKI W CZŁUCHOWIE

Fotografie i dźwięki są do pobrania na stronie urzędu: www.czluchow.eu

Nota prawna:

Miasto Człuchów jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.

Pliki do pobrania