budowa parkingu

NOWE PARKINGI POWSTANĄ PRZY MDK

30 nowych miejsc parkingowych powstanie przy Miejskim Domu Kultury w Człuchowie. Prace budowlane już ruszyły. Wszystko ma być gotowe do końca sierpnia.

Roboty będą kosztowały 273 tysiące złotych. Miejsca postojowe powstaną na niewykorzystywanym dotąd terenie za budynkiem MDK. Będą one utwardzone płytami ażurowymi, a cały teren zostanie oświetlony.

 - Jest to już kolejna inwestycja w zakresie miejsc parkingowych na terenie miasta. Przypomnę, że tylko w tym roku wybudowanych zostało 13 miejsc parkingowych przy ulicy Garbarskiej. Dodatkowo jeszcze w tym roku wraz z powiatem człuchowskim planujemy przebudować chodnik wzdłuż ulicy Traugutta na odcinku od ulicy Szczecińskiej do ulicy Średniej. Dzięki temu powstanie tam nowych 19 miejsc parkingowych – mówi Tomasz Kowalczyk wiceburmistrz Człuchowa.

Powyższa inwestycja jest kolejnym etapem zapowiedzianego na początku roku miejskiego programu budowy 140 nowych miejsc parkingowych w ścisłym centrum miasta. W kolejnych latach planowana jest budowa parkingów na Placu Bohaterów oraz na ulicy Szczecińskiej, za budynkiem biblioteki.

Warto dodać, że w Człuchowie nie ma płatnej strefy parkowania. Wszystkie parkingi publiczne są ogólnodostępne.

URZĄD MIEJSKI W CZŁUCHOWIE

Nota prawna:

Miasto Człuchów jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.

Pliki do pobrania