molo

NA BRAK TURYSTÓW NIE NARZEKAMY

Przestrzenna plaża, wypożyczalnia sprzętu pływającego, otwarty park wodny, park linowy i miejsca noclegowe – to atrakcje, jakie czekają na turystów w kompleksie wypoczynkowym nad jeziorem Rychnowskim w Człuchowie. Tegoroczny sezon, mimo wcześniejszych obaw o frekwencję wczasowiczów, jest niezły.

Szczególnym zainteresowaniem cieszą się pola namiotowe i kempingowe.

- Klientów jest nawet więcej niż przed rokiem – mówi Igor Bodziak, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Człuchowie.

Trochę gorzej jest z frekwencją na plaży i basenach zewnętrznych. To jednak wina pogody. Jak dodaje dyrektor, w tym roku dni upalnych było stosunkowo mało, co z kolei wpłynęło na mniejszą frekwencję na tej części kompleksu. Sporym zainteresowaniem cieszy się natomiast park linowy. Można z niego korzystać praktycznie przy każdej aurze. Dodatkową atrakcją jest także pole do mini golfa.

Oferta noclegowa człuchowskiego OSiR-u to łącznie aż 270 miejsc. 100 osób może nocować na polu namiotowym. Kolejne 100 może wynająć pokoje w domkach i pawilonie przy plaży. 70 miejsc znajduje się także w Domu Sportowca przy ulicy Szkolnej. Niestety ze względu na ogromne zainteresowanie, w tym sezonie turystycznym wolne miejsca zdarzają się jedynie na polu kempingowym.

URZĄD MIEJSKI W CZŁUCHOWIE

Nota prawna:

Miasto Człuchów jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.

Pliki do pobrania