budynek tysiąclatki - fotografia

MOPS BĘDZIE MIAŁ NOWĄ SIEDZIBĘ

Rozpoczynają się prace adaptacyjne w budynku byłego gimnazjum w Człuchowie. Część obiektu niebawem stanie się nową siedzibą Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Dotychczasowa zostanie wystawiona na sprzedaż.

- Przeniesienie człuchowskiego MOPS-u do nowego budynku zwiększy przede wszystkim komfort pracy i obsługi interesanta. W pomieszczeniach po byłej szkole ośrodek będzie miał trzykrotnie więcej miejsca niż obecnie. Budynek trzeba jednak wcześniej przygotować do nowej funkcji – mówi Tomasz Kowalczyk, wiceburmistrz Człuchowa. - Inwestycja polega na przebudowie byłych sal lekcyjnych na pomieszczenia biurowe oraz dostosowaniu tej części budynku do aktualnie obowiązujących przepisów sanitarnych i przeciwpożarowych – dodaje Kowalczyk.

Prace budowlane potrwają do 15 grudnia br. Później zacznie się przeprowadzka MOPS-u z ulicy Średniej na ulicę Szkolną.

Człuchowski MOPS w nowej siedzibie zajmie jeden z trzech pionów budynku. Placówka będzie miała osobne wejście. Drugi pion już teraz zajmuje Niepubliczna Szkoła „Piano”. Trzeci zostanie przygotowany pod wynajem. Planuje się tam urządzenie pomieszczeń biurowych.

URZĄD MIEJSKI W CZŁUCHOWIE

Fotografie i dźwięki są do pobrania na stronie urzędu: www.czluchow.eu

Nota prawna:

Miasto Człuchów jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.

Pliki do pobrania