plakat

KONKURS BIBLIOTEKI PEDAGOGICZNEJ „ROZTROPNIE ZE SMARTFONEM”

Trwająca pandemia koronawirusa spowodowała, że podstawowymi narzędziami pracy i nauki dla wielu stały się komputer, tablet i smartfon. Przez pewien czas było to nawet jedyne „okno na świat” i sposób na kontakt z innymi osobami. Nie ulega wątpliwości, że pandemia zmieniła oblicze świata, a jednym z jej negatywnych skutków jest przewidywany wzrost e-uzależnień, na które najbardziej narażone są dzieci oraz młodzież.

W ramach przeciwdziałania zjawisku fonoholizmu, które jest niestety bardzo powszechne i ma bardzo niekorzystny wpływ, szczególnie na osoby młode,  Biblioteka Pedagogiczna w Człuchowie organizuje Powiatowy Konkurs na projekt ulotki profilaktycznej pod hasłem: „Roztropnie ze smartfonem”.

Celem konkursu jest przede wszystkim: kształtowanie nawyku roztropnego korzystania z zasobów cyfrowych,  propagowanie zdrowej równowagi między życiem cyfrowym a realnym,  kształtowanie świadomych wzorców konsumpcyjnych, uświadomienie skutków nadmiernego korzystania z telefonu i Internetu dla zdrowia i rozwoju.

Konkursowe prace zgodnie z regulaminem mogą zostać powielone,  wykorzystane i udostępnione jako materiały profilaktyczne przez współorganizatora Konkursu – Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii.

Regulamin Konkursu znajduje się TUTAJ.

PEDAGOGICZNA BIBLIOTEKA WOJEWÓDZKA FILIA NR 2 W CZŁUCHOWIE

plakat

Pliki do pobrania