remont kanalizacji

KANALIZACJA MIASTA – PRACE DOBIEGAJĄ KOŃCA

Do końca września potrwają prace związane z przebudową sieci kanalizacyjnej w Człuchowie. Prawie wszystkie roboty są już wykonane. Pozostał jeszcze tylko jeden odcinek przy ulicy Szkolnej.

Modernizacja miejskiej sieci polegała na rozdzieleniu kanalizacji sanitarnej od deszczowej. Teraz wody deszczowe są odprowadzane bezpośrednio do jezior. Do oczyszczalni trafiają tylko ścieki komunalne. Takie rozwiązanie odciąży to nie tylko system oczyszczania, ale także zapobiegnie w przyszłości podtopieniom podczas ulew.

„Dobrą informacją jest to, że prace kanalizacyjne prowadzone od trzech lat na terenie miasta, w tym roku kończą ten duży projekt” – mówi Tomasz Kowalczyk wice burmistrz Człuchowa.

Wartość całego zadania to około 6 milionów złotych. Unijne dofinansowanie to 85 procent tej kwoty.

Ratusz przypomina także o możliwości przyłączenia prywatnych posesji do sieci kanalizacji deszczowej. Szczegółowych informacji w tym zakresie udziela Przedsiębiorstwo Komunalne w Człuchowie.

 

Nota prawna: Miasto Człuchów jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.

Pliki do pobrania