wyniki budżetu obywatelskiego

CZŁUCHOWSKI BUDŻET OBYWATELSKI NA ROK 2021 ROZSTRZYGNIĘTY

Elektryfikacja i monitoring zaplecza terenów sportowo – rekreacyjnych przy ulicy Kamiennej, przygotowanie terenu pod budowę boiska na os. Sikorskiego oraz budowa placu zabaw z minisiłownią dla uczniów przy Szkole Podstawowej nr 1 – to zadania, które zostały wybrane do realizacji w ramach Człuchowskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2021. Ratusz ogłosił wyniki głosowania mieszkańców.

W tym roku do podziału było 150 tysięcy złotych. Spośród zgłoszonych przez mieszkańców propozycji pod głosowanie poddano dziewięć. Wybrano trzy z największą ilością oddanych głosów. Koszt realizacji każdej z tych propozycji oszacowany jest na około 50 tysięcy złotych, co wyczerpało kwotę przeznaczoną na tegoroczny budżet obywatelski.

- Najwięcej głosów otrzymało zadanie numer 4, czyli elektryfikacja i monitoring części działki numer 1098 jako zaplecze terenów sportowo – rekreacyjnych przy ulicy Kamiennej – 547 głosów. Na drugim miejscu znalazło się zadanie numer 6 – przygotowanie terenu pod bezpieczne boisko dla dzieci na osiedlu Sikorskiego – 320 głosów. Na trzecim miejscu – plac zabaw z mini siłownią przy Szkole Podstawowej nr 1 przy ulicy Średniej – 186 głosów. Pozostałe zadania otrzymały znacznie mniej głosów – mówi Maria Pazda, Sekretarz Miasta.

Na 12 890 osób uprawnionych do głosowania, w głosowaniu wzięły udział 1552 osoby, oddano 126 głosów nieważnych. Najczęściej były to karty nieprawidłowo wypełnione, choć zdarzały się też głosy oddane przez osoby nie będące mieszkańcami Człuchowa lub nawet przez obcokrajowców. Zwycięskie zadania zostaną teraz dopisane do budżetu miasta. Ich realizacja rozpocznie się jeszcze w tym roku.  

Na przyszłoroczny budżet obywatelski miasto zapowiada zmiany w regulaminie głosowania. Zdaniem komisji oceniającej obecne przepisy w kilku miejscach wymagają doprecyzowania. Zanim jednak zmiany zostaną wprowadzone, muszą na ten temat wypowiedzieć się prawnicy oraz organ nadzorczy. Ostateczną decyzję podejmie Rada Miejska.

URZĄD MIEJSKI W CZŁUCHOWIE

wyniki głosowania

Pliki do pobrania