CZŁUCHOWSKA WIGILIA MIEJSKA

Władze samorządowe, duchowieństwo i mieszkańcy Człuchowa spotkali się na tradycyjnej miejskiej wigilii na Rynku. Spotkanie opłatkowe przed świętami Bożego Narodzenia to już człuchowski zwyczaj. Całość organizuje koło Towarzystwa Pomocy im. Świętego Brata Alberta w Człuchowie.

Miejska wigilia jest okazją do wspólnego spotkania mieszkańców. Można się wówczas podzielić opłatkiem, złożyć wzajemne życzenia i uśmiechnąć do siebie. Na człuchowską wigilię może przyjść każdy. Nie jest to spotkanie wyłącznie dla samotnych lub ubogich. To wydarzenie, podczas którego spotykają się wszyscy, bez względu na status społeczny. W tym roku nowością był kiermasz bożonarodzeniowy. Na miejscu można było kupić nie tylko ozdoby świąteczne, ale nawet choinki.

Człuchowskie restauracje – jak co roku – przygotowały poczęstunek. W menu znalazły się tradycyjne potrawy wigilijne.

URZĄD MIEJSKI W CZŁUCHOWIE

Fotografie i dźwięki są do pobrania na stronie urzędu: www.czluchow.eu

Nota prawna:

Miasto Człuchów jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.