CHROBREGO, MONIUSZKI, CHOPINA, SŁONECZNA – ZOBACZ POSTĘP PRAC

Trwają prace remontowe na czterech kolejnych ulicach osiedlowych w Człuchowie. Tym razem chodzi o drogi przy osiedlu Młodych. Roboty prowadzone są na ulicach: Chrobrego, Moniuszki, Chopina i Słonecznej.

Prace zakładają nie tylko nowe utwardzenie nawierzchni. Wcześniej niezbędne było tam także ułożenie infrastruktury podziemnej. Roboty są już mocno zaawansowane.

- Obecnie kończymy wykonanie podbudów na ulicy Chrobrego. Wykonane są już chodniki, ścieżki rowerowe, miejsca parkingowe. Asfalt na tej ulicy wykonany będzie do połowy sierpnia – zapewnia Piotr Ciechacki z Urzędu Miejskiego w Człuchowie.

Na ulicach Moniuszki, Chopina i Słonecznej jezdnia utwardzona będzie kostką betonową. Na ulicy Chrobrego wylany będzie asfalt. Wszystko ma kosztować 3,8 mln zł. Połowa tej kwoty to dofinansowanie, które miasto pozyskało z rządowego Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej. Całe zadanie ma być gotowe jeszcze w tym roku.

URZĄD MIEJSKI W CZŁUCHOWIE

Fotografie i dźwięki są do pobrania na stronie urzędu: www.czluchow.eu

Nota prawna:

Miasto Człuchów jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.

Pliki do pobrania