100 LITRÓW KRWI NA STULECIE POLICJI

Komenda Powiatowa Policji w Człuchowie wspólnie z Człuchowskim Stowarzyszeniem Honorowych Dawców Krwi organizuje akcję "100 litrów krwi na stulecie Policji" w dniu Światowego Dnia Pierwszej Pomocy.

Impreza odbędzie się 14 września 2019 r. w godz. 10.00 – 14.00 na Rynku w Człuchowie.

Zapraszamy do udziału w akcji i oddania w tym dniu krwi. Dzięki Państwa cennemu darowi krwi czyjeś życie zostanie uratowane. Jedynym źródłem krwi są zdrowi ludzie, którzy rozumieją, że oddanie krwi to rodzaj pomocy potrzebującemu człowiekowi. W godz. 10.00 – 14.00 na Rynku w Człuchowie będzie krwiobus, każda chętna osoba będzie mogła oddać krew.

Aby zostać krwiodawcą, trzeba być zdrową osobą w wieku od 18 do 65 lat, o wadze powyżej 50 kilogramów oraz posiadać przy sobie dokument stwierdzający tożsamość. Wskazane jest wcześniejsze zjedzenie lekkiego posiłku, gdyż nie zaleca się oddawania krwi na czczo.

14 września to Światowy Dzień Pierwszej Pomocy, podczas akcji odbędą się pokazy pierwszej pomocy, będzie można ćwiczyć udzielanie pierwszej pomocy na "fantomach". W pokazach wezmą udział policjanci, strażacy, uczniowie człuchowskich szkół.

Pliki do pobrania