ZAMKOWY PIKNIK HISTORYCZNY - ZAPROSZENIE

Już po raz trzeci w Człuchowie odbędzie się Zamkowy Piknik Historyczny. To nie lada atrakcja nie tylko dla mieszkańców, ale przede wszystkim dla turystów przebywających w naszym mieście. W tym roku hasło przewodnie brzmi: „Zanim powstała twierdza”. Na wydarzenie zapraszamy w najbliższą sobotę (10.08) w godzinach od 10.00 do 18.00.

 

Piknik historyczny to wydarzenie organizowane na terenie przyległym do Zamku Krzyżackiego w Człuchowie. Na miejscu prezentują się nie tylko grupy rekonstrukcyjne, ale także organizowane są pokazy i pogadanki. W tym roku tematyka festynu, będzie nawiązywała do okresu wczesnego średniowiecza, gdy człuchowskiego zamku jeszcze nie było. „Nawiązywać będziemy do czasów Słowian i Wikingów, a także pierwszych Piastów” – mówi Krzysztofa Monikowska, Dyrektor Muzeum Regionalnego w Człuchowie.

 

W fosie zamkowej urządzone będzie obozowisko wczesnośredniowieczne. Tam zaprezentowane będą ubiory, wyposażenie i uzbrojenie Słowian i Wikingów. Na miejscu będzie można także dowiedzieć się o walkach wojów i popularnym wówczas zawodzie rybaka. Dodatkową atrakcją będą warsztaty historyczne. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. W trakcie trwania pikniku za darmo będzie można zwiedzać także człuchowskie Muzeum Regionalne.

 

 

URZĄD MIEJSKI W CZŁUCHOWIE

 

Fotografie i dźwięki są do pobrania na stronie urzędu: www.czluchow.eu

 

Nota prawna:

Miasto Człuchów jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.

Pliki do pobrania