XXIV POMORSKA GIEŁDA BIROFILSKA JUŻ ZA NAMI

Prawie 90 kolekcjonerów z całego kraju odwiedziło w tym roku Pomorską Giełdę Birofilską. Organizowana w Człuchowie impreza jest obecnie największą tego typu na Pomorzu. W kraju jest ona trzecią najstarszą. Człuchowska giełda organizowana jest nieprzerwanie od 24 lat.

Giełda birofilska to spotkanie miłośników gadżetów związanych z piwem. Kolekcjonerzy przywożą ze sobą kufle, podkładki pod kufel, etykiety, kapsle, otwieracze, butelki i wszystko co się z piwem kojarzy.

- Aby być birofilem, nie trzeba być piwoszem” – tłumaczy Janusz Wiśniewski, organizator wydarzenia. - To pasjonaci wszystkiego, co z piwem jest związane – dodaje.

W spotkaniu co roku biorą udział kolekcjonerzy gadżetów z całego kraju. To także okazja do wymiany zbiorów, doświadczeń i znajomości. Wydarzenie organizowane jest co roku w połowie lipca w Człuchowie przez Miejski Dom Kultury i działający przy nim Klub Kolekcjonera.

URZĄD MIEJSKI W CZŁUCHOWIE

Fotografie i dźwięki są do pobrania na stronie urzędu: www.czluchow.eu

Nota prawna:

Miasto Człuchów jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.

Pliki do pobrania