wystawa Jana Lebensteina w Muzeum Regionalnym

WYSTAWA PRAC JANA LEBENSTEINA W MUZEUM

70 obrazów, grafik, gwaszy i rysunków autorstwa Jana Lebensteina, można oglądać w sali głównej Muzeum Regionalnego w Człuchowie. Czynna jest tam wystawa będąca retrospekcją twórczości tego artysty. To także pierwsza ekspozycja czasowa urządzona w człuchowskim muzeum po przerwie spowodowanej koronawirusem.

Jan Lebenstein był jednym z najbardziej cenionych malarzy w powojennej Polsce. Odnosił także sukcesy na arenie międzynarodowej.

- Uprawiał malarstwo figuratywne, połączone z elementami abstrakcyjnymi i surrealistycznymi – mówi Krzysztofa Monikowska, dyrektor Muzeum Regionalnego w Człuchowie. Wystawa została zorganizowana przez Państwową Galerię Sztuki w Sopocie. Dzieła pochodzą ze zbiorów prywatnych kolekcjonerów: Marii i Marka Pileckich, Urszuli i Piotra Hofmanów oraz kolekcjonera z Sopotu. Ekspozycję można oglądać do 6 września.

URZĄD MIEJSKI W CZŁUCHOWIE

Nota prawna:

Miasto Człuchów jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.

Pliki do pobrania