WYBORY DO SEJMU RP I SENATU RP W CZŁUCHOWIE

W wyborach do Sejmu RP i do Senatu RP w Człuchowie wyborcy głosowali w dziewięciu obwodowych komisjach wyborczych, w ośmiu stałych i 1 odrębnej – w Szpitalu Powiatowym w Człuchowie. Frekwencja w mieście wyniosła 59,50%. Najwyższą frekwencję zanotowano w OKW nr 6, która miała siedzibę w budynku Szkoły Podstawowej nr 1 im. Przyjaciół Ziemi przy ul. Średniej – 62,34%.

W mieście Człuchów najwięcej ważnych głosów w wyborach do sejmu oddano na listę nr 5 – KKW Koalicja Obywatelska PO .N iPL Zieloni – 2 969 głosów. Na listę nr 2 – KW Prawo i Sprawiedliwość głosowało 1 967 wyborców, a na pozostałe listy: nr 3 – Sojusz Lewicy Demokratycznej – oddano 655 głosów, nr 1 Komitet Wyborczy PSL – 358 głosów, nr 4 – KW Konfederacja Wolność i Niepodległość – 348 głosów.

Najwięcej głosów spośród wszystkich kandydatów na posła w Człuchowie otrzymał Adam Bondarenko z KKW Koalicja Obywatelska, zaufało mu 1 391 wyborców, a w całym okręgu nr 26 otrzymał 3 817 głosów. To nie wystarczyło jednak do uzyskania mandatu posła. W głosowaniu w Człuchowie spośród pozostałych kandydujących człuchowian startująca z tej samej listy Krystyna Łuczycka zyskała poparcie 554 wyborców, Arleta Kurzelewska z PiS otrzymała 210 głosów, natomiast Bogusława Konczanin z KW PSL – 112 głosów. Oprócz Adama Bondarenko żaden z kandydatów nie przekroczył tysiąca głosów, kolejna osoba – Barbara Nowacka z KWW KO – otrzymała 734 głosy.

Na liście nr 1 w Człuchowie najwięcej głosów zdobyła Bogusława Konczanin – 112, na liście nr 2 – były mieszkaniec Człuchowa Aleksander Mikołaj Mrówczyński – 720, na liście nr 3 – Joanna Senyszyn – 409, na liście nr 4 Artur Erwin Dziambor – 138, a na liście nr 5 – Adam Bondarenko.

W wyborach do Senatu RP 3 584 głosy otrzymał Stanisław Józef Lamczyk z KKW Koalicja Obywatelska, 1 889 głosów – Dariusz Drelich z KW PiS, a 763 głosy oddano na Waldemara Bonkowskiego startującego z własnego komitetu wyborczego.

Dokładne wyniki wyborów opublikowano już na stronie internetowej Państwowej Komisji Wyborczej.

URZĄD MIEJSKI W CZŁUCHOWIE