WOSP W CZŁUCHOWIE – BĘDZIE GŁOŚNO I WESOŁO

Koncerty, licytacje, akcje sportowe i rekreacyjne. Tak będzie w tym roku podczas człuchowskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak zawsze orkiestra z Człuchowa będzie jedną z najgłośniejszych w regionie.

- Orkiestrowe granie już ruszyło. Od czwartku trwają eventy, podczas których zbierane są pieniądze na sprzęt medyczny ratujący życie i zdrowie dzieciom. W sobotę w kompleksie Canpol odbędzie się śniadanie z Sabatem Szefowych. Podczas tego spotkania będzie można wylicytować wiele bardzo atrakcyjnych gadżetów. Wśród nich jest na przykład plakat oraz scenariusz filmowy podarowany przez Romana Polańskiego, koszulki Roberta Lewandowskiego oraz Zbigniewa Bońka. Jest też książka podpisana przez Donalda Tuska oraz gadżety od Henryki Krzywonos i państwa Kwaśniewskich – wylicza Adam Bondarenko, zastępca szefa człuchowskiego sztabu WOŚP.

W niedzielę pierwsi wolontariusze pojawią się na ulicach już o godzinie 8.00. W Człuchowie i okolicach będzie ich w tym roku 110. O 8.00 w obiekcie byłego gimnazjum rusza „kręcenie kilometrów”. O 12.00 na plaży nad jeziorem Rychnowskim – wielkie morsowanie. Zabawa w sztabie rusza o godzinie 13.00. Będzie tam dużo atrakcji, w tym także słodkości przygotowane przez panie z Kół Gospodyń Wiejskich, pokazy sportowe i kącik gier dla dzieci młodzieży.

Koncerty i licytacje rozpoczną się o godzinie 15.30. Jak zawsze w Człuchowie będzie można zdobyć złote i srebrne serduszka przygotowane przez miejscowego złotnika. O 19.30 zabawa ze sztabu przeniesie się na człuchowski Rynek. Jej finałem będzie tradycyjne Światełko do Nieba.

W tym roku człuchowski sztab swoim zasięgiem obejmuje nie tylko miasto Człuchów, ale także gminę wiejską Człuchów, gminę Rzeczenica oraz gminę Przechlewo. Przypominamy też, że siedzibą sztabu tym razem wyjątkowo będzie budynek Szkoły Podstawowej nr 1, przy ulicy Średniej 4a w Człuchowie. To ze względu na remont obiektu domu kultury.

W ubiegłym roku w Człuchowie na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrano 234 423 złote i 97 groszy.

URZĄD MIEJSKI W CZŁUCHOWIE

Fotografie i dźwięki są do pobrania na stronie urzędu: www.czluchow.eu

Nota prawna:

Miasto Człuchów jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.

Pliki do pobrania