zrzut z ekranu telefonu

WiFi4EU W CZŁUCHOWIE JUŻ DZIAŁA

W dziesięciu z planowanych 12 miejsc w mieście udostępniony jest już bezpłatny dostęp do Internetu. Wśród budynków, w których można bez ograniczeń korzystać z dostępu do sieci są: ratusz, Szkoła Podstawowa nr 1, Miejska Biblioteka Publiczna, Muzeum Regionalne, Dom Sportowca na terenie OSiR-u przy ul. Szkolnej, a po zakończeniu prac remontowych dołączą do listy również Miejski Dom Kultury i dworzec kolejowy. Ponadto z Internetu można korzystać również na Rynku, na terenie ośrodka wypoczynkowego nad Jeziorem Rychnowskim oraz na stadionie miejskim.

Aby skorzystać z tego udogodnienia należy w swoim urządzeniu wyszukać sieć o nazwie WiFi4EU, po połączeniu z nią i zaakceptowaniu regulaminu w przeglądarce można bez ograniczeń korzystać bezpłatnie z Internetu.Na początku pracy wyświetli się strona miasta.

Koszty zainstalowania hotspotów Wi-Fi w miejscach publicznych zostały sfinansowane przez bon wysokości 15 tys. euro przyznany w ramach unijnego instrumentu „Łącząc Europę” CEF Telecom. WiFi4EU to inicjatywa europejska, która wspiera bezpłatny dostęp do bezprzewodowego Internetu w przestrzeniach publicznych we wszystkich państwach członkowskich UE oraz Norwegii i Islandii,w gminach, które nie oferują jeszcze tego rodzaju bezpłatnego publicznego dostępu do Internetu.

URZĄD MIEJSKI W CZŁUCHOWIE

logo