sadzenie drzewek

WIĘCEJ ZIELENI W CZŁUCHOWIE

Kolejne pięćdziesiąt drzewek posadzono wczoraj (8.05) na terenie kompleksu turystycznego przy plaży OSiR w Człuchowie. W akcję zaangażowali się byli i obecni radni Rady Miejskiej w Człuchowie, władze miasta oraz mieszkańcy. Do nasadzeń wybrano dęby i lipy.

Drzewka podarował Andrzej Pruski – człuchowski przedsiębiorca. Jest to już druga taka akcja prowadzona w mieście. W ubiegłym roku pierwsze pięćdziesiąt lip posadziło Przedsiębiorstwo Komunalne oraz członkowie Stowarzyszenia „Krokus”. Teraz pięćdziesiąt dębów posadzili radni i mieszkańcy.

– Jest to bardzo cenna inicjatywa i ważna dla naszych mieszkańców, więc tego typu akcje będziemy kontynuować w następnych latach. Im więcej mamy zieleni i drzew w mieście, tym lepszy jest komfort życia mieszkańców – mówił podczas akcji, Ryszard Szybajło, Burmistrz Człuchowa.

Koordynatorem całej akcji jest radny Henryk Krusiński.

– Zwróciłem się do dyrektora OSiR-u z pytaniem czy możemy takie drzewka posadzić tutaj, na obiektach przy plaży? Zgodził się, więc jest to doskonałe miejsce, w którym taką akcję możemy prowadzić – mówi Henryk Krusiński.

Inicjatywa sadzenia drzewek będzie kontynuowana również w przyszłym roku.

URZĄD MIEJSKI W CZŁUCHOWIE

Pliki do pobrania