wernisaż wystawy Eugeniusza Kozłowskiego

WERNISAŻ WYSTAWY EUGENIUSZA KOZŁOWSKIEGO

Dokładnie sto prac powstałych w ciągu ponad pięćdziesięciu lat działalności twórczej Eugeniusza Kozłowskiego, można oglądać w Muzeum Regionalnym w Człuchowie. Wczoraj (9.05) odbył się wernisaż wystawy „Zatrzymać czas”.

Pierwsza wystawa prac Eugeniusza Kozłowskiego miała miejsce 50 lat temu. Wczorajsza jest swego rodzaju zwieńczeniem twórczości artysty.

– Jest to w zasadzie retrospektywa, bo jak widzimy na samym początku jest malarstwo figuratywne i tradycyjnie malowane. Później z biegiem czasu zmieniały się formy, zmieniały się zainteresowania – mówi Eugeniusz Kozłowski.

Abstrakcje artysta zaczął malować stosunkowo niedawno. Było to za namową syna, który chciał mieć w swoim mieszkaniu oryginalne obrazy – wyjaśnia artysta.

– Do tej pory powstało już ponad pięćdziesiąt takich prac. Zawarłem z nich też trochę fantazji – polska flota kosmiczna, chociaż nie mamy jeszcze tej floty, ale ona będzie. Są też różne tematy związane z polityką, bo człowiek się od tego nie oderwie – mówi dalej Eugeniusz Kozłowski.

Wystawę prac człuchowskiego artysty można oglądać do końca lipca w sali głównej człuchowskiego muzeum. W sklepiku muzealnym, w sprzedaży dostępny jest także album z fotografiami i opisami wszystkich obrazów zaprezentowanych na wystawie.

plakat

URZĄD MIEJSKI W CZŁUCHOWIE

Pliki do pobrania