W CZŁUCHOWIE TRWAJĄ WARSZTATY PISANKOWE

Dzieci, młodzież i dorośli biorą udział w warsztatach zdobienia jaj wielkanocnych, organizowanych przez Muzeum Regionalne w Człuchowie. Dzisiaj drugi i ostatni dzień zajęć. Zainteresowani wciąż mogą z nich skorzystać.

- Warsztaty odbywają się w sali głównej muzeum. Na miejscu wszystko jest przygotowane. Są jaja, barwniki, wosk i odpowiednie narzędzia. Uczymy dwóch tradycyjnych technik zdobienia, to znaczy -  tworzenia kraszanek i pisanek – mówią instruktorki Dorota Bognar i Danuta Psztyr.

Kraszanki powstają poprzez wydrapywanie wzorów na wcześniej zabarwionej skorupce. Pisanki natomiast są kolorowe. Najpierw wzory maluje się na nich woskiem, później tak ozdobione jaja barwi się na różne sposoby. Proces ten można powtarzać wielokrotnie, tworząc w ten sposób pisankę wielokolorową. Jest jeszcze szansa na to aby przyjrzeć się z bliska tym technikom. Ostatnie zajęcia odbędą się dzisiaj w godzinach 15.00 -18.00. Udział w warsztatach jest bezpłatny.

URZĄD MIEJSKI W CZŁUCHOWIE

Fotografie i dźwięki są do pobrania na stronie urzędu: www.czluchow.eu

Nota prawna:

Miasto Człuchów jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.

Pliki do pobrania