UNIWERSYTET ZDROWEGO SENIORA

UNIWERSYTET ZDROWEGO SENIORA

Są jeszcze wolne miejsca do udziału w projekcie „Uniwersytet Zdrowego Seniora”. Organizuje go Miejska Biblioteka Publiczna w Człuchowie. Tam też przyjmowane są zapisy.

Projekt adresowany jest do osób starszych. Jego realizacja rozpoczęła się już w ubiegłym roku. Grupa 20 pań uczestniczyła w zajęciach gimnastycznych prowadzonych przez Paulinę Przyborowską oraz w marszach Nordic Walkig. Niestety ze względu na pandemię na jakiś czas zajęcia zostały zawieszone, stąd pomysł, aby przeformułować projekt i dostosować go do obecnych obostrzeń.

- Gimnastyka prowadzona jest w tej chwili zdalnie, łącząc się w domach on-line z instruktorką. Nie ukrywam, ze wymagało to też dużego zaangażowania ze strony uczestniczek, które musiały zaprzyjaźnić się z nowymi technologiami i poznać platformę Zoom. W ramach projektu odbyło się też spotkanie on-line z panią dietetyk – mówi Karolina Baranowska, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Człuchowie.

Na szczęście możliwe są konwencjonalne spacery z kijkami, które, jak dodaje Karolina Baranowska, dają uczestnikom programu wiele radości. W przygotowaniu jest także spotkanie z psychologiem i pszczelarzem.

Zmiana formuły programu spowodowała, że może w nim wziąć udział większa ilość seniorów, niż pierwotnie zakładano. Chętni mogą się zgłaszać do sekretariatu człuchowskiej biblioteki.

Projekt jest dofinansowywany przez Fundację Orlen.

URZĄD MIEJSKI W CZŁUCHOWIE

Pliki do pobrania