ul. Pszeniczna i Rzepakowa

UMOWA NA BUDOWĘ ULICY PSZENICZNEJ I RZEPAKOWEJ - PODPISANA

Nieco ponad 3 miliony złotych będzie kosztowała budowa ulic Pszenicznej i Rzepakowej w Człuchowie. Miasto rozstrzygnęło przetarg na to zadanie. Podpisano także umowę z wykonawcą. Prace ruszą już niebawem.

Obie wyznaczone do modernizacji ulice to trakty gruntowe.

– Zostaną one przebudowane od podstaw. Przy okazji powstaną nowe instalacje podziemne, mowa tutaj o kanalizacji deszczowej, kanale technologicznym i oświetleniu ulicznym. Jezdnia i chodniki będą utwardzone kostką betonową – mówi Tomasz Kowalczyk, wiceburmistrz Człuchowa.

Budowa obu ulic potrwa do końca tego roku. Zadanie to jest dofinansowane w 95 procentach z rządowego funduszu Polski Ład. Rozstrzygnięcie przetargu na poziomie niewiele przekraczającym 3 miliony złotych to dobra wiadomość dla człuchowskiego samorządu. Tyle bowiem zakładał opracowany wcześniej kosztorys tej inwestycji. Oznacza to, że miasto nie będzie musiało dokładać do inwestycji więcej, niż założono w budżecie. Przy obecnej inflacji takie sytuacje zdarzają się niezwykle rzadko.

URZĄD MIEJSKI W CZŁUCHOWIE

Fotografie i dźwięki są do pobrania na stronie urzędu: www.czluchow.eu

Nota prawna:

Miasto Człuchów jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.

Pliki do pobrania