Skrzetuskiego

TRWA BUDOWA ULICY SKRZETUSKIEGO – ZOBACZ POSTĘP PRAC

W połowie czerwca powinna być gotowa ulica Skrzetuskiego w Człuchowie. Prace budowlane na tym odcinku dobiegają już końca. Jest to największa obecnie realizowana inwestycja drogowa w Człuchowie.

Ulica Skrzetuskiego ma długość ponad 1,5 kilometra. To odcinek równoległy do Alei Wojska Polskiego, która jest drogą krajową nr 22.

– Tam często zdarzają się kolizje. W takiej sytuacji ruch osobowy będzie mógł tędy objechać – mówi Tomasz Golec, radny Rady Miejskiej w Człuchowie.

Cała inwestycja poprawi jakość życia przede wszystkim mieszkańców, którzy mają swoje domy przy tej ulicy – dodaje z kolei Marek Marcinowski, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Człuchowie.

- Nie ma już słupów, które tutaj stały i straszyły. Teraz mamy eleganckie oświetlenie, a kabel jest w ziemi. Co do nawierzchni - wcześniej były tutaj położone płyty drogowe, one już były wyjechane, nie było chodnika. Teraz mamy chodnik po dwóch stronach, będzie też piękna ścieżka rowerowa. Dzieci i młodzież na wrotkach i rowerach będą mogły jeździć. Bezpieczeństwo będzie zdecydowanie polepszone – mówi wiceprzewodniczący.

Prace powinny potrwać jeszcze przez miesiąc. Realizacja tej inwestycji zmierza bowiem do finału.

- Mamy już wykonane wszystkie sieci podziemne, mowa tutaj o kanalizacji deszczowej, kanał technologiczny, kanalizacja sanitarna, częściowo też wodociąg był budowany. Jest już wykonane w całości oświetlenie drogowe, mamy już wykonane w dziewięćdziesięciu procentach bruki i sięgacze. Mamy też wykonaną pierwszą warstwę masy asfaltowej – mówi Tomasz Kowalczyk, wiceburmistrz Człuchowa. Po obu stronach jezdni posadzonych będzie aż 280 drzew.

Cała inwestycja ma kosztować 8,3 mln złotych. Prawie 8 milionów to dofinansowanie z rządowego programu Polski Ład.

URZĄD MIEJSKI W CZŁUCHOWIE

Pliki do pobrania