miasto z lotu ptaka

TERMOMODERNIZACJA BUDYNKÓW KOMUNALNYCH

Nawet pół miliona złotych może kosztować tegoroczna termomodernizacja czterech budynków komunalnych w Człuchowie. Ratusz wybrał do remontu te kamienice, które są w najgorszym stanie technicznym. Na dwóch z nich prace będą wykonane jeszcze w tym roku.

Pierwszym budynkiem wyznaczonym do remontu jest obiekt przy ulicy Szczecińskiej 25. Tam wymieniony będzie cały dach. Budynek będzie także docieplony i otynkowany na nowo. Naprawione zostaną też schody wejściowe oraz przyłącze kanalizacji sanitarnej. Prace mają być wykonane do końca października.

Kamienica na ulicy Zamkowej 13 zyska z kolei nową elewację. Wymienione będą też okna. Na jednej ze ścian budynku pojawią się bilbordy informujące o atrakcjach miasta. To zadanie ma być gotowe do końca sierpnia.

Traugutta 1 i 3 – to kolejne budynki na których zostanie kompleksowo wyremontowany dach i elewacja. Wewnątrz kamienicy wymieniane będą też instalacje. Wszystko powinno być gotowe do czerwca 2021 roku.

- Są to budynki w złym stanie technicznym i wizualnym. Będziemy je także docieplać, aby uniknąć strat ciepła – wyjaśnia Tomasz Kowalczyk, wiceburmistrz Człuchowa. Zadanie jest realizowane w ramach programu Rewitalizacji Śródmieścia Miasta. Jest ono w 65% dofinansowane z Unii Europejskiej.

W przyszłości Ratusz planuje także porządkowanie podwórek przy obiektach komunalnych. Będzie to jednak możliwe wtedy, gdy uda się pozyskać dotację zewnętrzną do takiego zadania.

URZĄD MIEJSKI W CZŁUCHOWIE

Nota prawna:

Miasto Człuchów jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.

Pliki do pobrania