SPOKO. PORADZĘ SOBIE – PROJEKT EDUKACYJNY

Uczniowie z Ukrainy, kształcący się w człuchowskich szkołach mogą wziąć udział w projekcie „Spoko. Poradzę sobie”. To inicjatywa, która ma na celu nie tylko asymilację ukraińskiej i polskiej młodzieży, ale także przygotowanie uczniów do dorosłego życia w Polsce. Projekt realizuje Miejska Biblioteka Publiczna.

Projekt został napisany z myślą o młodzieży, która planuje po ukończeniu szkoły pozostać w Polsce.

- W przeciągu pięciu miesięcy spotykamy się młodzieżą na różnego rodzaju warsztatach. Są to spotkania z doradcą zawodowym, z instruktorem nordic walking, z fotografem – mówi Karolina Baranowska, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Człuchowie. Zajęcia odbywają się w czytelni biblioteki średnio dwa razy w miesiącu. Przychodzą na nie młodzi ludzie uczący się w Człuchowie i

Czarnem, a mieszkający na co dzień w człuchowskiej bursie.

- Bardzo mi się tu podoba. Możemy poznać wiele nowych rzeczy. Nauczyć się o różnych zawodach i ich wyjątkowości – mówi Jurij.

- Dziennikarstwo jest moją pasją. Może w przyszłości będę pracowała w tym zawodzie – dodaje Darina.

- Te zajęcia są bardzo interesujące dla mnie dlatego , że podczas tych zajęć mogę dowiedzieć się wiele o różnych zawodach. Na przykład dzisiaj mieliśmy rozmowę o dziennikarstwie. Mam nadzieję, że w przyszłości będziemy mieli spotkanie z fotografem, bo ja interesuję się fotografią – dodaje kolejny uczeń.

Udział w warsztatach jest bezpłatny i dobrowolny. Za każdym razem korzysta z nich około dwudziestu uczniów.

URZĄD MIEJSKI W CZŁUCHOWIE

Fotografie i dźwięki są do pobrania na stronie urzędu: www.czluchow.eu

Nota prawna:

Miasto Człuchów jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.

Pliki do pobrania