Traugutta

SĄ NOWE MIEJSCA PARKINGOWE W CZŁUCHOWIE

Zakończyły się prace związane z budową nowych parkingów przy ulicy Traugutta w Człuchowie.

Powstało tam łącznie aż 67 miejsc, w których będzie można bezpiecznie pozostawić auto.

Pierwsze 30 parkingów zbudowano za budynkiem Miejskiego Domu Kultury. To zupełnie nowe miejsce, nieużywane dotąd jako parking. Prowadzi do niego specjalnie w tym celu zbudowana droga dojazdowa. 18 miejsc postojowych urządzono z kolei przed siedzibą domu kultury. Są tam też miejsca dla osób niepełnosprawnych.

- Dodatkowo cały teren został ogrodzony i oświetlony – dodaje Tomasz Kowalczyk, wiceburmistrz Człuchowa.

Obszar ten zostanie udostępniony jednak dopiero wtedy, gdy zakończy się remont budynku Miejskiego Domu Kultury, a teren przed nim przestanie być placem budowy. Trzecim nowym miejscem, w którym można zostawiać samochody jest parking po prawej stronie ulicy Traugutta, w pobliżu skrzyżowania z ul. Średnią i Sobieskiego. Zbudowano tam 19 miejsc parkingowych. To zadanie realizowane było wspólnie z Powiatem Człuchowskim.

To nie koniec rozbudowy sieci parkingów w Człuchowie. W kolejnych latach nowe miejsca postojowe powstaną także przy Placu Bohaterów oraz za budynkiem biblioteki przy ulicy Szczecińskiej. Oba obszary pomieszczą łącznie 65 samochodów. 13 nowych miejsc parkingowych działa też przy ulicy Garbarskiej. W Człuchowie nie ma płatnej strefy parkowania. Publiczne miejsca postojowe są ogólnodostępne.

URZĄD MIEJSKI W CZŁUCHOWIE

Fotografie i dźwięki są do pobrania na stronie urzędu: www.czluchow.eu

Nota prawna:

Miasto Człuchów jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.