RUSZA REMONT ULICY JEZIORNEJ

Rozpoczynają się prace związane z modernizacją ulicy Jeziornej w Człuchowie. Do października powstanie tam nowy asfalt, chodniki i sieć kanalizacji deszczowej.

Zadanie zakłada przebudowę łącznie ponad pół kilometra starej drogi.

- Wykonamy jezdnię o szerokości 5 metrów z jednostronnym chodnikiem o szerokości 2 metrów – mówi Piotr Ciechacki  z Urzędu Miejskiego w Człuchowie. Na nowo remontowanej ulicy powstanie także przejście dla pieszych oraz bezpieczne skrzyżowanie z ulicą Brzezińskiego. Oba te miejsca będą wyniesione ponad poziom jezdni, co wymusi na kierowcach samochodów i motocykli zmniejszenie prędkości jazdy.

Przy okazji remontu drogi zbudowana zostanie także nowa kanalizacja deszczowa. Właściciele posesji przyległych do ulicy Jeziornej będą mogli podłączyć się do tej instalacji. Usprawni to odprowadzanie wód deszczowych i zapobiegnie podtapianiu podwórek podczas intensywnych opadów deszczu.  Informacji o warunkach przyłączenia udziela Przedsiębiorstwo Komunalne – Zakład Wodociągów i Kanalizacji.

Modernizacja ulicy Jeziornej ma kosztować ponad 1,5 mln zł. Inwestycja jest w całości finansowana z budżetu Miasta Człuchowa.

URZĄD MIEJSKI W CZŁUCHOWIE

Fotografie i dźwięki są do pobrania na stronie urzędu: www.czluchow.eu

Nota prawna:

Miasto Człuchów jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.

Pliki do pobrania