PODWÓRKO

RUSZA MODERNIZACJA PODWÓREK BUDYNKÓW KOMUNALNYCH

Do końca lipca odrestaurowanych będzie sześć podwórek znajdujących się w Śródmieściu Człuchowa. Wszystko to w ramach realizowanego w mieście unijnego projektu rewitalizacji najbardziej zniszczonych przestrzeni. Prace ruszą już niebawem.

- Modernizacji poddane zostaną podwórza przy ulicach Sobieskiego, Szczecińskiej i Traugutta. W ramach tych zadań wykonane zostaną nowe utwardzenia, ciągi piesze, nowe miejsca postojowe, a także posadowione zostaną elementy małej architektury typu ławki, altany oraz urządzenia siłowni plenerowej. Pojawią się tam także osłony na śmieci, linki na bieliznę oraz stojaki na rowery – mówi Tomasz Kowalczyk, wiceburmistrz Człuchowa.

Nowością w tym projekcie będzie zaproszenie do prac także mieszkańców lokali, których podwórka będą remontowane. Miasto liczy na ich pomoc przy urządzaniu nowych nasadzeń i budowie elementów ozdobnych małej architektury. Całe zadanie kosztować 1,2 mln złotych. Jest ono dofinansowane ze środków unijnych. Wartość dotacji to 65 procent kosztów kwalifikowanych.

URZĄD MIEJSKI W CZŁUCHOWIE

Fotografie i dźwięki są do pobrania na stronie urzędu: www.czluchow.eu

Nota prawna:

Miasto Człuchów jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.

Pliki do pobrania