ROZDZIAŁ KANALIZACJI TRWA REALIZACJA INWESTYCJI

Do jesieni przyszłego roku potrwają prace związane z przebudową sieci kanalizacyjnej w Człuchowie. W mieście prowadzony jest rozdział kanalizacji deszczowej od ogólnospławnej. Umożliwi to lepsze gospodarowanie wodami i złagodzi skutki niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Prace realizowane są już od ubiegłego roku. Zadanie wymaga przebudowy istniejącej sieci kanalizacyjnej, a w miejscach, gdzie jej nie ma, budowy nowej. Docelowo wszystko ma zadziałać w ten sposób, że ścieki komunalne będą odprowadzane do oczyszczalni, a wolne od zanieczyszczeń wody opadowe do jezior. Obecnie do oczyszczalni płyną zarówno ścieki, jak i deszczówka.

Ponadto wyprowadzenie wód opadowych do jezior spowoduje, że przepustowość komunalnej oczyszczalni ścieków nie zostanie od razu w pełni wykorzystana. To z kolei daje możliwość  podłączenie do systemu nowych nieruchomości – uważają władze miasta.

Prace wykonywane są obecnie w okolicach ulicy Szczecińskiej. Postępują one w kierunku centrum.

- Etapujemy wykonywanie prac, ponieważ nie chcemy spowodować większych zatorów na terenie miasta – mówi Ryszard Szybajło, Burmistrz Człuchowa.

Całe zadanie ma kosztować prawie 6 milionów złotych. Jest ono dofinansowanie w 85 procentach ze środków Unii Europejskiej. Wcześniej, za 27 milionów złotych wyremontowano także człuchowską oczyszczalnię ścieków.

URZĄD MIEJSKI W CZŁUCHOWIE

Fotografie i dźwięki są do pobrania na stronie urzędu: www.czluchow.eu

Nota prawna:

Miasto Człuchów jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.

Pliki do pobrania