grafika

„RAZEM DLA ZIEMI” – POLSKO – NIEMIECKI EKOPROJEKT W SP1

Dwudziestu uczniów z klas ósmych oraz czworo nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Człuchowie, pojedzie do partnerskiego miasta Uslar w Niemczech. Wszystko dzięki realizowanemu w szkole projektowi Ponadnarodowa Mobilność Uczniów – Razem dla Ziemi. Wyprawa zaplanowana jest na 25 września.

Uczestnikami wyjazdu będą uczniowie, którzy zakwalifikowali się do programu. Jednym z kryteriów były dobre oceny z zachowania oraz wynik testu z języka niemieckiego. Oceniane było także zaangażowanie w konkursy i zajęcia ekologiczne. Jest też grupa uczniów wytypowana przez pedagoga szkolnego.

- Celem tego projektu jest podniesienie kompetencji, zdobycie wiedzy z zakresu ekologii, no i oczywiście integracja, w związku z tym, że jedziemy do grupy podobnej wiekowo – mówi Katarzyna Andrzejewska, nauczycielka języków obcych w Szkole Podstawowej nr 1 i jednocześnie koordynatorka projektu.

Na miejscu, w Niemczech, uczniowie wezmą udział w różnych konkursach ekologicznych. Będą też wycieczki do lokalnych atrakcji turystycznych.

Projekt jest finansowany przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji. Dofinansowanie projektu z UE wynosi 105 905 zł. Część z pozyskanych środków będzie też przekazana na zakup pomocy dydaktycznych do człuchowskiej placówki.

URZĄD MIEJSKI W CZŁUCHOWIE

grafika