PRZEJĘCIE DWORCA KOLEJOWEGO – SZANSĄ NA JEGO REMONT

Już w marcu powinien ruszyć remont dworca kolejowego w Człuchowie. Miasto przejęło od PKP część nieruchomości. Do końca lutego Gmina Miejska stanie się właścicielem wszystkich obiektów dworcowych.

Dotychczasowy remont dworca nie był możliwy, ponieważ miasto nie było właścicielem budynku. Dopiero po jego przejęciu, rewitalizacja obiektu i przestrzeni go otaczającej będzie możliwa.

- To co teraz się dzieje i w jaki sposób funkcjonuje dworzec PKP - chwały nam nie przynosi. Ani firmie PKP, ani miastu – mówi Burmistrz Człuchowa, Ryszard Szybajło. Obiekt jest w opłakanym stanie i nie nadaje się do użytku.

Zgodnie z zamierzeniami miasta budynkowi zostanie przywrócona funkcja dworcowa. Zmieni się też otoczenie.

- Przybudówki zostaną rozebrane, zostanie powiększony plac manewrowy, powstaną miejsca postojowe dla autobusów i taksówek. Uruchomiony będzie system roweru miejskiego – dodaje burmistrz.

Miasto ma już zabezpieczone środki na realizację takiej inwestycji. Wszystko ma być gotowe w roku 2020.

URZĄD MIEJSKI W CZŁUCHOWIE

Fotografie i dźwięki są do pobrania na stronie urzędu: www.czluchow.eu

Nota prawna:

Miasto Człuchów jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.

Pliki do pobrania