stadion w czasie prac

PRZEBUDOWA STADIONU TRWA

Do końca września powinna być gotowa nowa nawierzchnia poliuretanowa na stadionie miejskim w Człuchowie. Tartan będzie okalał płytę boiska piłkarskiego. Powstaje tam też infrastruktura do uprawiania innych dyscyplin lekkoatletycznych.

Cała przebudowa człuchowskiego stadionu powinna zakończyć się jeszcze w tym roku. Po modernizacji obiekt będzie nie tylko stadionem piłkarskim, ale także lekkoatletycznym. Niezbędna była zatem budowa brakującej infrastruktury, chodzi tu przede wszystkim o bieżnie, skocznie i rzutnie. Prace na tej części inwestycji są już mocno zaawansowane.

- Jesteśmy na etapie układania nawierzchni. Przewidujemy zakończenie tego etapu prac do końca września. Później się odbędzie proces certyfikacji obiektu, czyli badanie wszystkich parametrów przez uprawnione instytucje. Wynikiem finalnym będzie udzielenie certyfikatu przez Polski Związek Lekkiej Atletyki – mówi Piotr Dejna, kierownik budowy.

Nowo przebudowany obiekt otworzy nowe możliwości w zakresie jego wykorzystania.

- Nasza młodzież będzie miała gdzie ćwiczyć, nie będą narzekać. Myślę, że dzięki takiemu obiektowi przyjeżdżać do nas będą też sportowcy z zewnątrz. Skorzysta na tym miasto i mieszkańcy - mówi Urszula Trzebiatowska, przewodnicząca Komisji Spraw Społecznych w Radzie Miejskiej w Człuchowie.

Przebudowa stadionu miejskiego w Człuchowie ma kosztować 5,3 mln złotych. 1,7 mln to dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

URZĄD MIEJSKI W CZŁUCHOWIE

stadion

stadion

Pliki do pobrania