PROJEKT „SZCZĘŚLIWY PIES”

80 tysięcy złotych będzie kosztowało utworzenie profesjonalnego wybiegu dla psów w Człuchowie. Jego budowa ruszy niebawem. Będą tam miejsca spacerowe osobne dla psów małych i dużych, urządzenia treningowe, a nawet psia toaleta. Wszystko w ramach projektu „Szczęśliwy pies”.

Obiekt powstanie przy stadionie miejskim na ulicy Szkolnej. Pomysł jego budowy zgłosili sami mieszkańcy. To jedno z zdań wybrane w głosowaniu nad budżetem obywatelskim.

- Cały ten teren będzie ogrodzony i oświetlony oraz podzielony funkcjonalnie na trzy części – wyjaśnia Tomasz Kowalczyk wiceburmistrz Człuchowa. - Pierwszą część stanowić będzie wybieg dla dużych psów wyposażony również w urządzenia treningowe. Druga część to wybieg dla psów małych. Trzecia to teren rekreacyjny.

Wyposażenie obiektu pozwoli na organizację tam w przyszłości nawet psich zawodów sportowych. Na miejscu będzie także psia toaleta z wysypanym piaskiem oraz woreczkami i pojemnikami na odchody. Będą też ławki i altanka. Wszystko ma być gotowe na początku lipca.

URZĄD MIEJSKI W CZŁUCHOWIE

Fotografie i dźwięki są do pobrania na stronie urzędu: www.czluchow.eu

Nota prawna:

Miasto Człuchów jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.

Pliki do pobrania