POPRAWA WIDOCZNOŚCI NA PRZEJŚCIACH DLA PIESZYCH

Kolejne przejścia dla pieszych w Człuchowie zyskują dodatkowe oświetlenie. Ratusz kończy właśnie montaż lamp, które w nocy punktowo doświetlają takie miejsca. Dzięki temu rozwiązaniu, po zmroku pieszy jest dużo lepiej widoczny dla kierującego pojazdem.

Doświetlenie popularnych „zebr” poprawia bezpieczeństwo pieszych. Miejsce w którym przechodzą oni na drugą stronę jezdni jest w nocy doskonale widoczne już z daleka. Człuchowski ratusz podjął decyzję, że w pierwszej kolejności lampy zostaną zamontowane na przejściach przy najbardziej ruchliwych trasach. Dotyczy to w szczególności przebiegających przez miasto dróg krajowych nr 22 i 25. To jednak nie koniec tego typu inwestycji.

 - Doświetliliśmy również ścieżkę rowerową od skrzyżowania z ulicą Wołodyjowskiego do przejazdu kolejowego – mówi Piotr Ciechacki z Urzędu Miejskiego w Człuchowie. Niebawem system oświetlenia zostanie przedłużony aż do skrzyżowania z osiedlem Rychnowy Przylesie.

Przypomnijmy, że wcześniej nowoczesne lampy LEDowe zostały zainstalowane między innymi na ulicach: Podbipięty, Moniuszki i alei Lawendowej. Łącznie to ponad 100 punktów świetlnych. Program doświetlenia ulic, przejść dla pieszych oraz ścieżek rowerowych jest finansowany wspólnie przez Urząd Miejski w Człuchowie i spółkę Energa. Ma on kosztować około 600 tysięcy złotych.

URZĄD MIEJSKI W CZŁUCHOWIE

Fotografie i dźwięki są do pobrania na stronie urzędu: www.czluchow.eu

Nota prawna:

Miasto Człuchów jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.

Pliki do pobrania