POMORSKA GIEŁDA BIROFILSKA JUŻ W SOBOTĘ

Kolekcjonerzy gadżetów związanych z piwem, browarami i markami piwnymi – przyjadą znowu do Człuchowa. Już w najbliższą sobotę (13.07) w Miejskim Domu Kultury odbędzie się Pomorska Giełda Birofilska. To najstarsza na Pomorzu i trzecia w Polsce tego typu impreza. Organizowana jest ona już po raz 24-ty, nieprzerwanie od 1996 r. z inicjatywy grupy człuchowskich kolekcjonerów.

Miłośnicy gadżetów piwnych zbierają niemalże wszystko co z piwem jest związane. Na wystawie można znaleźć nie tylko fantazyjne kufle i podkładki pod nie, ale także etykiety, otwieracze, zapalniczki, a nawet okulary z logo piwnych marek.

- Przyjeżdżają do nas birofile, czyli hobbyści zbierania gadżetów piwnych z całej Polski. Jak zwykle przyjeżdża do nas spora grupa Ślązaków, ale są też liczni kolekcjonerzy z Pomorza – mówi Adam Bondarenko, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Człuchowie.

Jedną z atrakcji imprezy jest konkurs na najbardziej ciekawy gadżet piwny. Na giełdę można wejść za darmo. Jej otwarcie zaplanowano na godzinę 9.00. 

URZĄD MIEJSKI W CZŁUCHOWIE

Fotografie i dźwięki są do pobrania na stronie urzędu: www.czluchow.eu

Nota prawna:

Miasto Człuchów jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.

Pliki do pobrania