FLAGA

PIERWSZY BIEG NA WIEŻĘ ZAMKOWĄ JUŻ ZA NAMI

Minutę 3 sekundy i 15 setnych sekundy zajęło Łukaszowi Płóciennikowi z Człuchowa pokonanie 265 schodów prowadzących na szczyt człuchowskiej wieży zamkowej. Zaledwie 10 sekund więcej potrzebowała na to Paulina Przyborowska, również mieszkanka Człuchowa. To najlepsze wyniki pierwszego Biegu Krzyżaka w Człuchowie, który jednak najprawdopodobniej na dłużej zadomowi się w kalendarzach człuchowskich imprez wakacyjnych.

- Pomysł biegu na wieżę zrodził się już kilka lat temu, podobne biegi organizowane są również w innych miastach – mówi Bartosz Buczko, jeden z pomysłodawców i organizatorów Biegu Krzyżaka. – Chcieliśmy jednocześnie wykorzystać największą atrakcję turystyczną naszego miasta, czyli wieżę zamkową.

Na starcie biegu stanęło 39 uczestników: 11 kobiet i 28 mężczyzn. Udział w nietypowych zawodach wzięli nie tylko biegacze z Człuchowa i okolic, ale również mieszkańcy Szczecina, Trójmiasta czy Chojnic. W biegu mogło wziąć udział 50 osób ze względu na ograniczenie czasowe, ponieważ zawody rozpoczęły się po opuszczeniu zamku przez zwiedzających.

- Bardzo pozytywnie jestem zaskoczony zarówno odzewem wśród biegaczy z Człuchowa i z innych regionów Polski, ale także atmosferą jaką uczestnicy biegu stworzyli podczas zawodów – dodaje Bartosz Buczko.

Bieg zakończył się już po zachodzie słońca co stworzyło niesamowitą atmosferę podczas dekoracji medalowej zwycięzców u stóp zamku.

Bieg Krzyżaka ma szansę stać się jedną ze sztandarowych imprez biegowych w Człuchowie, obok Biegu Tura organizowanego już od ponad ćwierćwiecza oraz Biegu Żołnierzy Wyklętych, który w 2020 r. został zorganizowany po raz drugi.

Wyniki klasyfikacji końcowej biegu można zobaczyć na stronie internetowej OSiR:  klasyfikacja kobiet i mężczyzn

OŚRODEK SPORTU I REKREACJI W CZŁUCHOWIE