PIERWSZA POMOC W SZKOLE

Wszystkie dzieci uczęszczające do Szkoły Podstawowej nr 1 w Człuchowie odbędą szkolenia w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Zajęcia i zagadnienia są dostosowane do grup wiekowych. Pierwsi uczniowie już uczestniczą w warsztatach.

Zdaniem ekspertów wdrażanie tego typu szkoleń już wśród najmłodszych to dobry pomysł. Dzieci szybko przyswajają wiedzę i potrafią ją później zastosować w praktyce.

- W naszych zajęciach przede wszystkim zwracamy uwagę na to, w jaki sposób należy wzywać pomocy. Przedstawiamy numery alarmowe, tłumaczymy, w jaki sposób rozmawiać z osobą odbierającą zgłoszenie i jak pomóc drugiemu człowiekowi - mówi Łukasz Szeremeta, ratownik medyczny prowadzący zajęcia.

Akcję organizuje człuchowskie koło Ligi Obrony Kraju. Współorganizatorami warsztatów są Szkoła Podstawowa nr 1 oraz Urząd Miejski w Człuchowie.

URZĄD MIEJSKI W CZŁUCHOWIE

Fotografie i dźwięki są do pobrania na stronie urzędu: www.czluchow.euNota prawna:

Miasto Człuchów jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.

Pliki do pobrania