ORSZAK TRZECH KRÓLI PRZEJDZIE ULICAMI CZŁUCHOWA

6 stycznia 2020 r. w samo południe Orszak Trzech Króli pojawi się na ulicach Człuchowa. Kolejny rok z rzędu mieszkańcy miasta przyłączają się do tej ogólnopolskiej akcji. W tym roku będzie to jednak wyjątkowe wydarzenie.

- Wzorem lat poprzednich orszak wyruszy z Rynku. To tam, przed godziną 12.00 spotkają się korowody trzech króli, reprezentujących trzy człuchowskie parafie. Orszak przejdzie ulicami przylegającymi do Rynku. Będą też tradycyjne inscenizacje. W wydarzenie zaangażowanych zostanie ponad 30 aktorów – mówi ks. Andrzej Dombrowski, tegoroczny koordynator wydarzenia.

Nowością w tym roku będzie to, że orszak nie zakończy się tak jak zawsze, przy stajence na Rynku Miejskim. Pątnicy przejdą bowiem do kościoła pw. św. Jakuba. Tam około godziny 13.00 rozpocznie się koncert Macieja Miecznikowskiego. Wstęp na to wydarzenie będzie bezpłatny.

URZĄD MIEJSKI W CZŁUCHOWIE

Fotografie i dźwięki są do pobrania na stronie urzędu: www.czluchow.eu

Nota prawna:

Miasto Człuchów jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.

Pliki do pobrania