ORSZAK TRZECH KRÓLI PRZEJDZIE ULICAMI CZŁUCHOWA

Trzy parafie, z których na poszukiwanie małego Jezusa wyruszą trzej królowie – tak rozpocznie się tegoroczny Orszak Trzech Króli w Człuchowie. Jak co roku wyruszy on z Rynku – 6 stycznia o godzinie 12.00.

- Całe wydarzenie rozpocznie się klika minut wcześniej zbiórkami korowodów reprezentujących trzy człuchowskie parafie. Każda z nich będzie miała swojego króla i własne barwy. Wszyscy w samo południe spotkają się na Rynku, by w dalszą podróż wyruszyć wspólnie – zapowiada siostra Kornela Gonciarz – koordynatorka wydarzenia.

Trasa będzie wiodła ulicami w centrum miasta. Całość będzie wzbogacona o widowiskowe inscenizacje. Na końcu wszyscy spotkają się ponownie na Rynku. Tam w stajence na pątników czekać będą Maryja, Józef i mały Jezus. W tym roku współorganizatorami wydarzenia są: Parafia p.w. Św. Jakuba, Parafia p.w. Judy Tadeusza, Parafia p.w. Matki Bożej Królowej Polski, Miejski Dom Kultury i Urząd Miejski.

URZĄD MIEJSKI W CZŁUCHOWIE

Fotografie i dźwięki są do pobrania na stronie urzędu: www.czluchow.eu

Nota prawna:

Miasto Człuchów jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.

Pliki do pobrania