budynek biblioteki

OKRES WAKACYJNY W BIBLIOTECE

Tegoroczny, nietypowy, bo zdominowany przez pandemię, sezon wakacyjny nie wstrzymał zapału do pracy pracowników i dyrekcji Miejskiej Biblioteki Publicznej w Człuchowie. Wśród inicjatyw i propozycji skierowanych do Czytelników i Gości biblioteki są m.in.:
1. Fotościanka „Człuchów poznaj, by pokochać!” z motywem człuchowskiego zamku i lawendy, która stanęła przed biblioteką. Zachęcamy gości, turystów odpoczywających w naszym mieście do zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia. Ekspozycja chętnie odwiedzana jest przez dzieci i młodzież. Przyciąga również czytelników i użytkowników biblioteki.
2. Wystawa akwareli Jana Bernarda Jakubowskiego złożona z prac stanowiących ilustracje do legend człuchowskich. Wystawa będzie dostępna w Klubie Czytelnika. Wirtualną wystawę obrazów będzie można również zobaczyć w sieci (strona internetowa i Facebook biblioteki). Wystawę będzie można oglądać przez cały sierpień.
3. W wypożyczalni dla dorosłych prezentowana jest ekspozycja "Człuchów w fotografii" złożona ze zdjęć Wacława Skokowskiego, a także Janiny Szymanowskiej.
4. Przez cały okres wakacyjny prowadzona jest również akcja  „Książka na telefon”, jest to wspólna inicjatywa człuchowskiej biblioteki i Stowarzyszenia Rodzina Kolpinga. Usługę tę kierujemy szczególnie do osób starszych niepełnosprawnych. Wolontariusze donoszą książki i czasopisma do domu. Wystarczy zadzwonić do biblioteki i zgłosić chęć wypożyczenia lektury.
5.  Na pożegnanie lata planowany jest Marsz nordic walking – spacer z instruktorem dla wszystkich osób lubiących aktywny wypoczynek - wstępna data to środa 26 sierpnia (godz. 16:00) - trwa ustalanie szczegółów
6. W 24 lipca kolejny raz spotkaliśmy się z turystami i mieszkańcami Człuchowa w przestrzeni miejskiej. W ramach współpracy z Komendą Powiatową Policji w Człuchowie rozdano dzieciom odblaskowe worki promując bezpieczne wakacje. Dziękujemy za pomoc Pani nadkom. Iwonie Woźniak, za włączenie się w naszą akcję. Mały upominek mieliśmy również dla starszych. 25 lipca przypada wspomnienie Św. Jakuba, który jest patronem naszego miasta. Z tej okazji wręczaliśmy przechodniom wiersze o Człuchowie, które z pewnością skłonią do refleksji, pozwolą na chwilę wytchnienia i sprawią dużo radości.
Zdjęcia są dostępne na bibliotecznym profilu Facebook.
MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W CZŁUCHOWIE
OKŁADKA TYLNA LEGEND CZŁUCHOWSKICH