autobus miejski

OD LIPCA KOMUNIKACJA MIEJSKA W CZŁUCHOWIE BĘDZIE BEZPŁATNA

Bez biletu będzie można jeździć autobusami miejskimi w Człuchowie. Taką decyzję podjęła Rada Miejska. Nowe przepisy będą obowiązywały od lipca. Z darmowej komunikacji będą mogli korzystać nie tylko mieszkańcy, ale także turyści.

Wprowadzenie bezpłatnych przejazdów autobusami miejskimi ma zachęcić mieszkańców do częstszego korzystania z transportu zbiorowego.

- Chodzi o to, aby mieszkańcy chętniej pozostawiali swoje samochody w garażach. Dzięki temu będziemy mieli czystsze i zdrowsze powietrze. Z pewnością wpłynie to na ekologię w naszym mieście – mówi Burmistrz Człuchowa, Ryszard Szybajło.

Koszty funkcjonowania komunikacji miejskiej w Człuchowie będą w całości pokrywane z budżetu miasta. Samorząd nie posiada własnego zakładu komunikacji, ani spółki świadczącej takie usługi. Cyklicznie za to ogłasza przetargi, w których wyłaniania jest firma przewozowa, pełniąca funkcję operatora komunikacji miejskiej. Obecnie usługi wykonuje PKS Gryfice. Do tej pory dochody ze sprzedaży biletów nie rekompensowały kosztów funkcjonowania komunikacji w Człuchowie. Brakującą kwotę Ratusz i tak dokładał z własnego budżetu. Rezygnacja ze sprzedaży biletów, jak zapewniają władze Człuchowa, jednak nie uszczupli znacznie budżetu miasta.

URZĄD MIEJSKI W CZŁUCHOWIE

rozkład jazdy