OCALONE OD ZAPOMNIENIA

W Muzeum Regionalnym w Człuchowie czynna jest wystawa „Ocalone od zapomnienia”. To kolejna odsłona najnowszych nabytków placówki. Muzeum prezentuje je na wystawie czasowej, którą można oglądać do 5 kwietnia 2020 r.

W galerii znajdują się różnego rodzaju przedmioty, pochodzące także z różnych epok historycznych.

- Na wystawie prezentujemy między innymi obiekty kartograficzne, wśród których znajdują się mapy pochodzące z okresu od drugiej połowy XVI wieku do lat trzydziestych XX wieku, na których możemy odnaleźć nazwę Człuchowa zapisaną w różnych formach – mówi Krzysztofa Monikowska, dyrektor Muzeum Regionalnego w Człuchowie. Ponadto w kolekcji znajduje się broń biała oraz broń palna. Część muzealiów, to obiekty przekazane placówce w darze. Są to najczęściej dokumenty z okresu II wojny światowej i lat powojennych, których właścicielami byli dawni mieszkańcy miasta i regionu.

URZĄD MIEJSKI W CZŁUCHOWIE

Fotografie i dźwięki są do pobrania na stronie urzędu: www.czluchow.eu

Nota prawna:

Miasto Człuchów jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.

Pliki do pobrania