materiały GDDKiA - plan

OBWODNICA CZŁUCHOWA – PIERWSZE SZCZEGÓŁY

Nawet 500 milionów złotych może kosztować obwodnica Człuchowa. Zgodnie z zapowiedziami rządowymi powstanie ona w ramach programu budowy 100 obwodnic. Dokładny termin rozpoczęcia budowy nie jest jeszcze znany. Wiadomo za to, jak może ona przebiegać.

Obwodnica rozpocznie swój bieg na wysokości miejscowości Rychnowy w ciągu drogi krajowej nr 22. Dalej pobiegnie ona w kierunku Ględowa, Jaromierza i skończy swój bieg w okolicach Kołdowa. To łącznie około 20 kilometrów. Nie oznacza to jednak, że taki będzie ostateczny przebieg nowej obwodnicy.

- Jest przygotowywanych kilka koncepcji. Najprawdopodobniej w połowie września odbędzie się spotkanie przedstawicieli GDDKiA z władzami samorządowymi oraz mieszkańcami - mówi Zbigniew Kurzelewski, szef koła Prawa i Sprawiedliwości w Człuchowie.

Jak dodaje, obwodnica miasta jest niezbędna. Z jego wyliczeń wynika, że średnio w ciągu doby przez Człuchów przejeżdża prawie 20 tysięcy samochodów. Największy ruch panuje w sezonie turystycznym. W Człuchowie krzyżują się bowiem dwie drogi krajowe prowadzące nad morze: droga krajowa nr 22, którą można dojechać z kierunku Piły i Wałcza do Elbląga i Gdańska oraz droga krajowa nr 25 prowadząca z Bydgoszczy do Koszalina i Kołobrzegu.

URZĄD MIEJSKI W CZŁUCHOWIE

 Fot. materiały archiwalne GDDKiA w Gdańsku

Pliki do pobrania