plakat

NOC MUZEÓW JUŻ W SOBOTĘ

Bezpłatne zwiedzanie człuchowskiego zamku, pokaz ważenia soli, pokazy sokolnicze i myśliwskie, średniowieczna kuchnia i muzyka – wszystko to czekać będzie na osoby, które w sobotę (14.05) odwiedzą Muzeum Regionalne w Człuchowie. W tym dniu w całym kraju organizowana jest Noc Muzeów. Wszystkie placówki będą otwarte dla zwiedzających. Do człuchowskiego zamku zapraszamy od 18.00.

- Będzie to pierwsza taka Noc Muzeów organizowana po długiej przerwie związanej z pandemią, dlatego zapraszamy wszystkich w sposób szczególny – zachęcają muzealnicy. Na zwiedzających człuchowskie muzeum, atrakcje czekać będą zarówno wewnątrz zamku, jak na przedzamczu.

- Będzie obóz średniowieczny przygotowany przez grupę rekonstruktorką, będzie można zobaczyć stroje z epoki, pokaz ważenia soli oraz pokaz sokolnictwa – mówi Ilona Dziewiałtowska – Gintowt, przewodnik w człuchowskim muzeum.

Ponadto otwarte dla zwiedzających będą wszystkie wystawy. To też niepowtarzalna szansa na zwiedzenie dziedzińca po zmroku. Będzie też konkurs „Muzealne sekrety”. O 22.00 rozpocznie się fireshow. Noc Muzeów w człuchowskiej placówce potrwa do godziny 24.00.

URZĄD MIEJSKI W CZŁUCHOWIE

plakat