okładka książki

„NIE – ZAPOMNIANA MLECZARNIA” KOLEJNA PUBLIKACJA O CZŁUCHOWIE

Bogato ilustrowana historia Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Człuchowie ujrzała światło dziennie. Na lokalnym rynku wydawniczym pojawiła się książka „Nie – zapomniana mleczarnia. Historia Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Człuchowie”. Jej autorem jest wieloletni pracownik tego zakładu – Adam Pliszka.

Książka opisuje kulisy powstania i działalności, niegdyś jednej z najsłynniejszych mleczarni na Pomorzu. Powstające tam produkty cieszyły się uznaniem konsumentów niemalże w całym kraju.

- Książka zawiera ponad 300 zdjęć. Są na niej uwiecznieni zarówno pracownicy, jak i miejsca, których już dzisiaj niestety zobaczyć nie można. Książka wpisuje się w cykl odkrywania powojennych tajemnic Człuchowa. Pierwszą taką książką była książka Grzegorza Janowczyka „Człuchów wygrzebany z makulatury”. Natomiast druga książka, książka pana Adama Pliszki dotyczy mleczarni, której już w Człuchowie niestety nie ma – mówi Dorota Cieplińska z Urzędu Miejskiego w Człuchowie.

W książce zawarte są także informacje o miejscach kooperujących z człuchowskim zakładem. Mowa tu między innymi o punktach skupu mleka w miejscowościach na terenie całego powiatu człuchowskiego oraz o zakładach mleczarskich w Przechlewie i w Debrznie.

Książka jest do nabycia w kasie Urzędu Miejskiego w Człuchowie za 35 zł, jest również dostępna w Muzeum Regionalnym w sklepiku muzealnym.

URZĄD MIEJSKI W CZŁUCHOWIE

Pliki do pobrania