NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Kilkuset mieszkańców miasta i regionu wzięło udział w człuchowskich uroczystościach 101 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Tegoroczne obchody zainaugurowała msza święta odprawiona w kościele p.w. Św. Jakuba. Druga część uroczystości odbyła się przed pomnikiem na Placu Bohaterów.

Przedstawiciele władz miasta i powiatu, a także delegacje zakładów pracy, instytucji i różnych organizacji, złożyły kwiaty przed człuchowskim monumentem „Tym, którzy przywracali miastu polskość”.  Tam też odbył się apel poległych. Wszyscy zebrani wzięli udział także we wspólnym śpiewaniu hymnu narodowego. Tegoroczne uroczystości miały również oprawę wojskową. Nie zabrakło też tradycyjnych już w Człuchowie Słodkości na Dzień Niepodległości, które przygotowali we współpracy z miastem uczniowie Zespołu Szkół Społecznych STO.

URZĄD MIEJSKI W CZŁUCHOWIE

Fotografie i dźwięki są do pobrania na stronie urzędu: www.czluchow.eu

Nota prawna:

Miasto Człuchów jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.